Prowel Sport Design - Stránka obsahuje Flash a z nějakeho duvodu se Vám nezobrazuje.

Prowel Sport Design
Prowel Sport Design

EPU In-Mold-2 Monobody technológia

Prowel Sport Design - Stránka obsahuje Flash a z nějakeho duvodu se Vám nezobrazuje.

EPU In-Mold-2 Monobody technológia

Jedinečná konštrukcia a solídna ochrana. Technológia Expandovaného polyuretánu, je jediná skutočná technológia, ktorá dokáže zabezpečiť, že telo prilby je vyrobené z jednoliateho kusu. Na prilbách vyrobených z polystyrénu je už voľným okom viditeľné, že telo prilby je zložené z pomerne veľkých guličiek zlepených spolu, ktoré sú chaoticky usporiadané. EPU Prowell prilba je zložená z množstva mikroskopických guličiek usporiadaných vedľa seba, ktorých hustota je mnohonásobne vyššia, ako u polystyrénu. EPU je na povrchu tvrdší, ale vo vnútri mäkký, čo zaistí rozvedenie nárazu väčšinou po povrchu prilby a nárazová energia nie je vedená priamo cez štruktúru prilby, ktorá je príčinou jej rozlomenia a následného zníženia ochranného efektu. Dual-Density štruktúra EPU - vonkajšia tvrdšia vrstva odoláva a rozvádza nárazovú energiu na väčšiu plochu, pokiaľ vnútorná mäkšia vrstva absorbuje efektívne nárazovú energiu. In-Mold technológia je postup pri výrobe prilby, kde sa na vonkajšiu škrupinu vstrekne telo prilby z jednoliateho kusu. To znamená, že škrupina vytvorí s telom prilby jednoliaty celok. In-Mold a EPU technológia Vám zaručuje, že dostávate prilby najvyššej kvality.

LW4D nastavovací systém

LW4D nastavovací systém

LocWELL 4D Adjustable Retention. Jednoduchý, výškovo nastaviteľný upínací systém. Náš patentovaný LW4D nastavovací systém Vám zaistí perfektné nastavenie upnutia prilby na hlavu s pocitom pohodlia bez komplikovaných mechanizmov. Pohybom hore-dolu nájdete najvhodnejšiu polohu, kde Vám upínací mechanizmus neprekáža a dobre sadne, otočným kolieskom jednoducho prispôsobíte veľkosť prilby Vašej hlave tak, aby sa po hlave pohybovala len minimálne.

ISC technológia

ISC technológia

ISC Inside-out Scooping Moulding. Ľahšia a chladnejšia prilba. Naša pokroková ISC technológia prináša nový rozmer v odvetrávaní prilby a znižovaní váhy tela prilby. Toto nám umožňuje vytvoriť skutočne hlboké vnútorné kanály, čím zvyšujeme účinné odvetranie prilby, ale zároveň aj znižujeme váhu. Všetky prilby majú rebrá v tvare C, čo výrazne zlepšuje cirkuláciu vzduchu. Inými slovami vo vnútri prilby máte potrubia, ktoré pri aerodynamickom tvare umožňujú optimálnu výmenu vzduchu a tým ochladzujú hlavu. Toto zároveň umožňuje znížiť hmotnosť bez obetovania bezpečnosti. Takže ISC technológia Vám poskytne najlepšie vetranie aerodynamickými prieduchmi ako je to len možné.

REV technológia

RV - Radial Ventilation

REVentilation Technology. Účinná ventilácia. Tunel, ako jaskyňa na vrchole prilby zbiera teplo vyprodukované pri športovej aktivite. Predný a zadný otvor tohto tunela toto teplo efektívne odvádza von. Vzniká niečo ako komín, cez ktorý sa nepotrebné teplo vypúšťa von a hlava sa ochladzuje. Predný otvor privádza čerstvý - chladný vzduch a tento vytláča teplo cez zadný otvor von. Na prilbe sú dva tunely po stranách pre lepšiu efektivitu chladenia.

S.M.A.R.T. technológia

S.M.A.R.T. technológia

Ľahšia, menšia a šikovnejšia prilba Profil Vašej Prowell prilby je menší, ľahší, lepšie vyzerajúci, ako objemné korpulentné, tradične používané prilby vyrobené z polystyrénu. Cíťte sa compact, light and cool.

3M Reflective

3M Reflective

Nápadito prevedená farebná reflexná páska po celom obvode prilby zaistí, aby ste boli vždy videný za každých okolností. Byť videný je na bicykli možno dôležitejšie, ako perfektne vidieť. Toto môže byť umocnené Shark Fin LED light svetlom, ktoré je viditeľné zo všetkých strán 360°a Vy sa tak vyhnete nepríjemnému stretu s iným učastníkom cestnej premávky. Svetlo je odnímateľné z vrchu prilby a môže byť upnuté na riadidlá, alebo sedlovku bicykla. Svetlo má 3 funkcie a len 14 gramov. Tento doplnok si obľúbia hlavne Vaše deti. Veďte ich k bezpečnosti.

Xphere Concept

Xphere Concept

Tvar prilby pripomína guľu bez akýchkoľvek výčnelkov a hrán, ktoré prispievajú k sekundárnym zraneniam. Guľatý tvar zátylku prilby prináša vysokú ochranu hlavy, krku a šije pri možnom náraze.

RV - Radial Ventilation

RV - Radial Ventilation

Účinná radiálna ventilácia Obrovské otvory v prilbe znižujú hmotnosť no ich prvoradá úloha je účinné odvetranie prilby pri fyzickom výkone. Teplo produkované ľudským telom odchádza, sála priamo von cez otvory. V prilbe sa budete cítiť ako pri otvorených oknách v prekúrenej miestnosti.